השקעה בתמ"א 38 כל הפרמטרים החשובים

תהליך הייזום והביצוע של פרויקט בניה מאת דני חייט בעל מאסטר בניהול מאוניברסיטת פוליטכניק בארה"ב הכולל התמחות בתפעול וניהול פרויקטים.
בבואנו בלידר את רפאלי לבחון פרויקט בכלל ופרויקט תמ"א 38 בפרט אנו עובדים בשלבים ברורים ותחת מתודה סדורה.
חשוב לזכור ששוק הנדל"ן בימים אלו אינו מראה יציבות ויש שיגידו שסיים את העליות שחווינו בעשור האחרון ומעכשיו תחול התייצבות וירידה מתונה. בשוק מהסוג הנ"ל היזם יבחן את השקעותיו בהקפדה יתרה תוך התחשבות בכלל הגורמים.
השלב הראשון בהחלטה על השקעה בתמ"א 38 הנו זיהוי הלקוח ובחינת הצורך, בבואנו לפרויקט תמ"א 38 נזהה את הסביבה הכוללת ובכללה את הרובע בעיר, השכונה, מרכזים מסחריים בסביבה,עסקים פעילים, מוסדות ציבוריים כגון בתי ספר, בחינת הדיירים והפוטנציאל הטמון במבנה.
נגדיר מיהו הלקוח הפוטנציאלי של הדירות במבנה ונפלח מדויק ככל הניתן את השוק אליו מיועד המבנה.
בד"כ החברה תעדיף מבנים בעלי פוטנציאל שיווקי לדיירים איכותיים המחפשים קניית דירה במיקום מעולה בעל איכות גבוהה.
לאחר בחינת הסביבה של הפרויקט והגדרת הלקוח נעבור לשלב השני והוא בחינת בעלי עניין בפרויקט, הגדרת בעלי עניין היא כל מי שהפרויקט יכול להשפיע עליו או להיפך הוא יכול להשפיע על הפרויקט. חשוב לדעת שכמות בעלי עניין המשפיעים על פרויקט בניה בכלל הינה גדולה בתמ"א 38 גדולה אף יותר וכאמור הם רבים ולא כולם חיוביים לפרויקט כגון הרשויות השונות ושכנים לפרויקט.
בחינת בעלי עניין תאפשר לנו להבין טוב יותר את תכולת הפרויקט ואת משך הזמן הנדרש לביצועו.
לאחר קבלת הסכמה עקרונית מהדיירים נתחיל בשלב השלישי הכולל תכנון מדויק של מרכיבי הפרויקט ותהליך האישור הנדרש. נגבש מפרט התואם את הלקוח של הבניין כפי הוגדר בתחילה.
החברה מקפידה לתקצב במסגרת תקציב הפרויקט הן את בטיחות הדיירים והן את הבטיחות בעבודה, כמו כן ישנו סעיף תקציב לביצוע תקשורת רציפה עם הדיירים לעדכון בשלבי הפרויקט.
ביצוע בשלבים של הפרויקט הכולל הקפדה על האיכות המבנה והמפרט המותאם לדיירים הנו סמל האיכות של החברה.
הכותב הנו מנהל הפרויקטים בחברה ומרצה בכיר לניהול פרויקטים בטכניון חיפה ובאוניברסיטת בר אילן ובאוניברסיטה הפתוחה.

צפו בפרוייקטים בקריות ובחיפה >

השאר תגובה